test
x

Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam Merkezi

  Yazı Boyutu - 14 +

Türkiye’deki tüm belediyeler için referans noktası haline gelen örnek Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi ile yalnız Osmangazi sınırları içinde değil, ülkemizin her yerindeki yardıma muhtaç sahipsiz hayvanlara hizmet verebilmemin haklı gururunu yaşıyoruz.

Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, 114 dönümlük arazi üzerine kuruldu. Tesisimizde yılda ortalama 3500 sokak köpeği ve kedisi kısırlaştırarak ve ameliyat süresi dolanlar aşılanıp küpelenerek yasada öngörüldüğü gibi alındıkları bölgelere geri bırakılıyor.

Hayvan ve doğa sevgisini erken yaşta çocuklarımıza aşılayabilmek, hayvan satın almayı değil de sahiplenmeyi cazip kılmak adına da ilköğretim okulları ve hayvan koruma dernekleri ile omuz omuza çeşitli projeler üretmeye devam ediyoruz. U.Ü. Veterinerlik Fakültesi ile ortak bir intern öğrenci programı da sürdürerek, ülkemizdeki ve yurt dışındaki Veteriner Hekim adaylarına staj imkânı sağlıyoruz.

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :