test
x

AMBULANS HİZMETLERİ

  Yazı Boyutu - 14 +

2 Adet ambulans ile hasta nakilleri yapılmaktadır. Normal araç ile nakledilemeyecek durumda olup nakil aracı ile nakledilmesinde sakınca olmaması koşuluyla 270 70 85  No.lu telefonu aradığınız taktirde, hastanız belirtilen saatte evden hastaneye, hastaneden eve nakli yapılmaktadır.
CENAZE HİZMETLERİ

0533 308 1070 No.lu "ALO CENAZE" hattı.

Vatandaşlarımız yukarıda belirtilen telefonla ölüm bildirimi yaptıktan sonra, yoğunluk durumuna göre ortalama 1saat  içerisinde, 1 doktor, 1 yardımcı sağlık personelinden oluşan "MOBİL CENAZE EKİBİ" belirtilen adrese ulaşmaktadır. Böylece vatandaşlarımız hiçbir yere gitmeden; ölüm ve cenaze nakil belgesi  işlemini tek bir telefonla evinden yürütmüş oluyor. Tüm bu işlemler için hiçbir şekilde ücret (şehir içi) talep edilmemektedir.

Telefonumuz saat 24:00'e kadar açıktır. Gündüz cenaze defin hizmeti saat 17:30'a kadar verilmektedir.


YAPILMASI GEREKENLER

  • Evde vefat meydana geldiyse; yukarıda belirtilen "alo cenaze" hattını arayıp cenaze ekibini beklerken, ölenin nüfus cüzdanı ( yabancı uyrukluysa pasaportu ), ve varsa hastalığına dair raporlar hazır bulundurulmalıdır.
  • Hastanede vefat olduysa; ölüm raporu hastane tarafından verilmektedir. Ölüm raporuyla birlikte Acemlerde bulunan Büyükşehir Mezarlıklar Müdürlüğüne gidilir. Eğer cenaze aracı v.s. gibi hizmet talebiniz varsa yukarda belirtilen "alo cenaze" hattını aramanız yeterli.
  • Adli Tıp'a sevk edilen cenazeler için; Adli Tıptan ölüm belgesi alındıktan sonra  yukarıda belirtilen "alo cenaze" hattını aramanız gerekmektedir.
  • Cenazeniz Yurt Dışından gelecekse; cenazeniz Bursa'ya geldikten sonra yukarıda belirtilen "alo cenaze" hattını aramanız gerekmektedir.

Cenaze Nakil: 6 adet cenaze nakil aracımızla şehir içinde ÜCRETSİZ cenaze nakilleri yapılmaktadır. 

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :