x

Kent Meydanı Kentsel Tasarım Projesi

  Yazı Boyutu - 14 +

 • Bursa’nın çöküntü alanı haline gelmiş bölgesinin yeniden kente kazandırılması, bölgenin ve insanların her türlü ihtiyacını karşılayabileceği bir buluşma mekanı haline getirilmesi amacı ile planlandı.
 • Santral Garaj mevkii, kent merkezinin kuzeye doğru gelişmesiyle yeni oluşacak kent merkezi ve onun çevresindeki yakın proje alanları ile birlikte çok önemli ve anlamlı bir görev üstlenmektedir. Farklı ulaşım sistemlerinin yakın çevresinde olması ve yoğun bir yaya aksının bulunması, ticari kullanımlar, küçük sanatlar, bürolar ve kamu hizmetlerinin yer alması, kent içinde kolayca ulaşılabilecek bir alan olması, bu alanda yapılacak düzenlemenin önemini arttırıyor. Kentin gelişmesi ve büyümesi sonucu artan, açık alan ve meydan gereksinimini karşılamak amacıyla bu alanın düzenlenmesi zorunluluğu nedeni ile başlayan projede kamulaştırma işlemleri devam ediyor. 
 • Kent meydanı ayrıca yıllardır yol ile ayrılmış olan kentin kuzeyini ve güneyini yaya aksı ile birleştirecek, sergi salonları, alışveriş mekanları, dinlenme ve sosyal alanları ile Bursa’nın gerçek meydanı olacak.
 • Kent meydanı projesi planlama alanı Toplam 33.528 m2 alanı kapsıyor.

  Bu alanın ;

  10.366 m2 si Ticaret alanı,

  · 2.000 m2 si cami Alanı ,

  · 3.000 m2 si Belediye Hizmet alanı,

  · 18.162 m2 si ise meydan olarak ayrılmış olup,

  · 2 kat bodrumda ise 2.000 araçlık kapalı otopark tasarlandı.

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :
Soğanlı Kentsel Dönüşümü CANLI İZLEYİN