test
x

Engelsiz Park

  Yazı Boyutu - 14 +

Osmangazi Belediyesi’nin Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören çocuklar için yaptırdığı ‘Engelsiz Park’düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Engelsiz Park açılışına, Bursa Kamu Hastaneleri Birliği genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, Hastane yöneticisi Uzman Dr. İsmail Özcan, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Altınova Mahallesinde bulunan Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin bahçesinde yaptırılan ‘Engelsiz Park’ın açılışında konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yaklaşık 500 metrekare alan üzerine yapılan parkın, hastanede tedavi gören çocukların eğlenip, aileleriyle birlikte keyifli zaman geçirebilecekleri güzel bir yer olduğunu söyledi. Vatandaşlardan ve hastane yönetiminden gelen talep üzerine parkı yaptıklarını ifade eden Başkan Dündar, “Bize gelen istek ve talepler doğrultusunda, hastanenin fiziki imkanlarının elverdiği ölçüde yaptığımız özel bir park oldu. Bu park ve hastane, ülkemizin özel hastanelerinden birisi. Bizler de buraya büyük önem veriyoruz” dedi.

Osmangazi Belediyesi olarak, dezavantajlı grupta yer alan vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak, onların sosyalleşmelerine katkı sağlamak için bir çok çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Dündar, “Altınova Mahallesinde bulunan hizmet binasında engellilere yönelik kurslarımız var. Yine OBAM merkezimizde, 70 civarında çocuğumuzun gelişimine katkı sağlayacak eğitim programlarımız düzenli olarak sürüyor. Onların bilgi ve becerilerini geliştiren,  aynı zamanda ailelerine destek veren bir proje. Engelli vatandaşlarımızın, katıldıkları çeşitli sosyal aktivitelerle enerji depoladıkları, evine döndüğünde ise huzurlu bir yaşam sürmesine katkı sağlayan projelerimiz bunlar” dedi.

Altınova Mahallesi için bir de müjdeli haber veren Başkan Dündar, Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin altında kalan ve yıllardır boş duran alanda, bir spor tesisi, pazar yeri ve hastane için çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Artık parsellerin toplamasıyla elde edilen alanda çalışmaların kısa süre içinde başlayacağını söyleyen Dündar, “Tamamlandığında, spor tesisi, pazar yeri, hastane ek tesisi ve parkı ile Altonova güzel bir hizmet daha kazanmış olacak. Aynı zamanda bu projemiz, bölgenin gelişimine de büyük katkı sağlayacak” dedi.

Törende konuşan Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın ve Hastane Yöneticisi Uzman Dr. İsmail Özcan da spastik engelli çocuklar için çok önemli bir yere sahip olan merkeze yaptırılan Engelsiz Parkın, spastik engelli çocukların hayatında çok özel bir yere sahip olduğunu belirterek, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. 

Parkın açılışından sonra çocuklarla parktaki oyun aletlerinde birlikte oyun oynayan Başkan Dündar, daha sonra yöneticilerle birlikte hastaneyi gezerek bilgi aldı.

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :