test
x

Elmasbahçeler Kültür Merkezi

  Yazı Boyutu - 14 +

Osmangazi Belediyesi, Elmasbahçeler Kültür Merkezi'nin eskiyen ve ihtiyaca cevap veremeyen binasını yıkarak, yerine modern çizgiler taşıyan dev bir kültür merkezi yapmak için düğmeye bastı. Büyükşehir Belediyesi'nin yeni binası ile birlikte bölgeye vizyon katacak Elmasbahçeler Kültür Merkezi, tüm Bursa'ya hizmet verecek.

Halkla beraber halk için belediye anlayışı çerçevesinde Bursa'yı dev yatırımlarla donatan Osmangazi Belediyesi, mahalleleri yatırımlarla ihya etmeye devam ediyor. Bursa'nın en aktif kültür merkezlerinden biri olan Elmasbahçeler Kültür Merkezi'nin eski ve ihtiyaca cevap vermeyen binasının yerine muhteşem bir kültür merkezi yapmak için çalışmalarını hızla sürdüren Osmangazi Belediyesi, yıkım ve temel atma çalışmaları için gün sayıyor.

ELMASBAHÇELER BURSA İÇİN ÖNEMLİ

Akpınar Kültür Merkezi'ni ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, belediye yatırımlarının halkın ihtiyaçları doğrultusunda planlandığını belirterek, ilçenin dört yanında devam eden projelerin sağlıklı ve yaşanabilir bir Osmangazi için inşa edildiğini kaydetti. Elmasbahçeler Kültür Merkezi'nin Bursa için önemli bir yer olduğunun altını çizen Başkan Dündar, "Eski Bursa Hali'nin olduğu yerde Büyükşehir Belediyesi hizmet binası yapıyor. Onun tam karşısında bizde Osmangazi Belediyesi olarak Elmasbahçeler Kültür Merkezi’ni yeniliyoruz. Bu iki önemli yatırım bölgenin çehresini değiştirecek. Kentsel dönüşümün de bu bölgede önünü açacak. Değişimi belediyeler olarak bizler başlatıyoruz. Özel sektör ve vatandaşlarımızda arkadan gelecek" dedi. Bu dönem Elmasbahçeler Kültür Merkezi'nin yanı sıra Akpınar Kültür Merkezi'nin de yenileneceğini de açıklayan Başkan Dündar, Osmangazi'ne vatandaşların hak ettiği konfor ve hizmete ulaşmaları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıklarını ifade etti.

GÖZ KAMAŞTIRACAK

Projenin katlı otoparkı, kafeteryaları, halk oyunları merkezi, sergi salonu, muhtarlık, PTTBank, belediye hizmet birimi, 2 sinema 1 tiyatro salonu, Kent Konseyi, kütüphane, çocuk kulübü ve spor salonu gibi birçok birimi bünyesinde bulunduracağına işaret eden Başkan Dündar, Osmangazi'nin hak ettiği göz kamaştıracak bir tesisi Bursa'nın hizmetine sunacaklarını aktardı. Osmangazi Belediyesi olarak ilçeye kazandırdıkları yatırımlarda mimari çizgiye de özel bir özen gösterdiklerini anlatan Başkan Dündar, yatırımlarda kullandıkları yeni mimari anlayışın kente ilham vermesini hedeflediklerini söyledi.

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :