x

Demirtaş Pazar Alanı

  Yazı Boyutu - 14 +

Mahalle: Demirtaş

Fonksiyonlar:Pazar Alanı

Proje  alanı:  3500 m2 (150 adet tezgah)

Osmangazi Belediyesi’nin çalışmalarıyla hizmette altın çağını yaşayan Demirtaş bölgesi, yeni bir pazar yerine kavuşuyor.

Osmangazi Belediyesi, gerek pazarcı esnafının daha iyi şartlarda çalışması gerekse vatandaşların hijyenik ve sağlıklı ortamlarda alışveriş yapabilmeleri adına Demirtaş bölgesine yeni bir açık pazar yeri inşa ediyor. Demirtaş’ın Cumhuriyet Mahallesi’nde 3 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen pazar yerinde 150 pazarcı tezgahı yer alacak. Otoparkı, zabıta noktası, mescidi ve tuvaletleri ile esnaf ve vatandaşın yaşamını kolaylaştıracak olan Demirtaş Açık Pazar Yeri, alışverişe de konfor getiren bir tesis olacak. İnşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Mahallesi’nde Pazar günleri sokak arasına kurulan mevcut semt pazarı bu tesise taşınacak.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, inşaat çalışmaları devam eden Demirtaş Açık Pazar Yeri’nde incelemelerde bulundu. Mahallelerin prestijini arttıran ve bulunduğu bölgeyi cazibe merkezi haline getiren yatırımlar yaptıklarının altını çizen Başkan Dündar, “Hızla büyüyen ve gelişen Demirtaş bölgesine yeni bir açık pazar yeri inşa ediyoruz. 3 bin 500 metrekare alana inşa ettiğimiz bu pazar yeri 150 esnafımıza hizmet verecek. 500 metrekare otoparkı, zabıta noktası, mescidi ve tuvaletleri ile hem pazarcı esnafımız hem de vatandaşlarımız adına güzel bir tesis olacak. Nüfusun hızla artış gösterdiği bu mahallemizde inşasına başladığımız pazar yeri, bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak. Pazar alanının bitmesiyle birlikte Cumhuriyet Mahallesi’nde sokak arasına kurulan semt pazarını buraya taşıyacağız. Sokak arasında kurulan bu pazar, bölgede trafik sıkışıklıklarına neden oluyor. Yeni pazar yeri ile birlikte hem trafik sorunu ortadan kalkacak hem de vatandaşlarımız konforlu ve hijyenik alışveriş fırsatı bulacak” dedi.  

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :
Soğanlı Kentsel Dönüşümü CANLI İZLEYİN