x

Belediyem Benimle Projesi

  Yazı Boyutu - 14 +

           Belediyemizin hayata geçirdiği “Belediyem Benimle” projesi, ilçedeki ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor. Örnek sosyal sorumluluk projesinin hayata geçirildiği 2015 yılı Temmuz ayından bu güne kadar geçen 2 yıllık sürede toplam 42 bin 980 ihtiyaç sahibine ulaşan ‘Belediyem Benimle’ ekibi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara giyimden gıdaya, ev eşyasından medikal malzemeye kadar pek çok konuda yaklaşık 15 bin kalem ihtiyaç malzemesini teslim etti.

           Vatandaşlarımızın sorun ya da ihtiyaçlarının takibini yapmak ve gerekli tedbirlerin ilk elden gözlemini sağlamak amacıyla ‘Belediyem Benimle’ projesini hayata geçiren belediyemiz gönülleri fethediyor. Mahalleleri tek tek gezerek vatandaşların kapılarını çalan ‘Belediyem Benimle’ ekibi, başta belediyemizden yardım talep eden vatandaşlarımız olmak üzere, ziyaret ettikleri evlerdeki vatandaşlarımızın öncelikle ekonomik ve sosyal hayat standartları ile ilgili bir değerlendirme yapıyor. Yapılan
değerlendirmenin ardından ihtiyaç sahibi ailelere başta erzak olmak üzere, ihtiyacına göre ev eşyası, giyecek, yakacak,kırtasiye, medikal malzeme ve kira yardımı gibi pek çok farklı konuda yardımcı oluyor. Ayrıca, belediyemizin görev alanı dışında kalan konularda da vatandaşlarımızı bilgilendirilerek ilgili kurumlara ulaşmasına ve hızla destek almalarına yardımcı oluyoruz.              

            Sosyal belediyeciliğin en güzel örneği olan ‘Belediyem Benimle’ projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşıp onların hayatlarını kolaylaştıran Osmangazi Belediyesi, insanlara yepyeni bir yaşam sunuyor. 10 erkek, 10 bayan toplam 20 kişiden oluşan Belediyem Benimle ekibi üyeleri, her gün sokak sokak dolaştıkları Osmangazi’de vatandaşları evlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinliyor, ihtiyaçlarını belirliyor. Yapılan inceleme ve değerlendirmelerin ardından uygun görülen ailelerin ihtiyaçları, Belediyem Benimle ekibi tarafından kendilerine teslim ediliyor.

             Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın göreve geldiği ilk günden itibaren dile getirdiği “Osmangazi’de ihtiyaç sahibi tek bir vatandaş, tek bir aile kalmayıncaya kadar kapı kapı dolaşıp hizmeti onların ayağına götüreceğiz” sözünden yola çıkarak hayata geçirilen ‘Belediyem Benimle’ projesi ile 2015 yılı Temmuz ayından bugüne toplam 42 bin 980 vatandaşa ulaşıldı. Ekipler, 2017 yılının ilk 7 ayında 5 bin 517 aileyi ziyaret ederek ihtiyaç sahibi vatandaşlara ev eşyası, erzak, eğitim yardımı ve medikal ürün ve beyaz eşya gibi pek çok konuda yardımda bulundu.

Belediyem Benimle ekibinin çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Mustafa Dündar, “Toplumsal dayanışma duygularını geliştiren bu proje, aynı zamanda insanlarımızdaki yardımlaşma, ahlaki ve sosyal sorumluluk gibi pek çok olgunun gelişimine de katkı sağlıyor. Ziyaret ettikleri ailelerin ekonomik ve sosyal yaşamlarını inceleyip değerlendirme yapan arkadaşlarımız, daha sonra konuyu bizlere iletiyor. Talebi uygun bulunan ihtiyaç sahiplerini istekleri kısa sürede karşılanıyor” dedi.

                 Projeyi, öncelikli olarak yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç vatandaşlar ile çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için hayata geçirdik.Belediyem Benimle projesi ile sosyal yardımlaşma duygusunu yaygınlaştırmak, paylaşımı arttırmak, toplumsal, ahlaki ve sosyal gelişimi desteklemeyi hedefliyoruz.

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :
Soğanlı Kentsel Dönüşümü CANLI İZLEYİN