x

HİZMET EVİNİZDE

  Yazı Boyutu - 14 +

Sizin isteğiniz Bizim Görevimiz, Hizmet İçin Geliyoruz ...

Türkiye’nin en büyük 4’üncü büyük ilçesi olan, geliştirdiği projelerle yerel yönetimler tarafından örnek alınan Osmangazi Belediyesi, hayata geçirdiği ‘Hizmet Evinizde’ projesi ile ilçede çalmadık kapı bırakmıyor. “Hizmet Evinizde” adıyla uygulamaya sokulan projeyle vatandaşlar, dertlerini ve sıkıntılarını kapısına kadar gelen personel aracılığı ile konunun ilgilisine doğrudan aktarma fırsatı buluyor.

“Başkan Mahallemizde” projesi ile geçtiğimiz yıl Osmangazi ilçe sınırlarında adım atmadık sokak, gezmedik mahalle bırakmayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar öncülüğünde, yepyeni, çağdaş bir proje daha Osmangazililerle buluşuyor. “Başkan Mahallemizde” kampanyasının devamı olarak oluşturulan “Hizmet Evinizde” projesi ile Başkanın sesinin, önerilerinin ve selamının vatandaşa iletilmesi, halkın talep ve şikâyetlerinin ilgili birimlere doğrudan aktarımının sağlanması ve bunun sonuncunda yerinde ve hızlı çözümün sağlanması hedefleniyor.

“Hizmet Evinizde” projesini yürütecek olan ekip, 5 bayan, 5 erkek olmak üzere toplam 10 kişiden oluşuyor. İkişer kişilik gruplar halinde vatandaşların zilini çalıp öneri ve isteklerini tek tek not alan ekip, ayrıca Osmangazi Belediyesi’nin ilçede yürüttüğü çalışmaları, projeleri ve hedefleri hakkında bilgi aktarıyor. Genç, dinamik ve halkla ilişkiler konusunda uzman isimlerden oluşan ekip, gerekli donanım sağlanmasının ardından sahaya çıktı. “Hizmet Evinizde” ekibi, özel tasarım aracıyla her gün belirlenen mahallelerde, mahallenin büyüklüğüne göre belirlenen günde vatandaşları ziyaret ederek talep, şikâyet ve mesajlarını alıyor.

Halkın talep ve önerilerini toplayıp, ilgili birimlere doğrudan ileten ‘Hizmet Evinizde” ekibi, gerekli işlemlerin ardından vatandaşlara dönüş yaparak, aktarılan şikâyet ve sorunla ilgili yapılan işlem hakkında da bilgi aktarıyor. Ortalama her gün toplam 125 evi ziyaret eden ekipler, kapısını çalıp evde bulamadıkları ailelere de, ‘Geldik sizi bulamadık. Fikriniz bizim için önemli, bize ulaşın’ broşürü bırakıyor.

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :
Soğanlı Kentsel Dönüşümü CANLI İZLEYİN