test
x

Küçük Piyanistten Başkan Dündar’a Teşekkür Ziyareti

  Yazı Boyutu - 14 +

“Brüksel Grand Prize Virtuoso 2018” Uluslararası Müzik Yarışması’nın yıldızı Bursa’lı küçük Eylül oldu. Yarışmadan birincilik ödülü ile dönen Eylül Eda Yıldız, soluğu Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yanında aldı.

Başkan Mustafa Dündar’ın desteğiyle Brüksel’deki Uluslararası Müzik Yarışması’na katılan piyanist Eylül Eda Yıldız, piyano dalı 8 yaş grubunda Bursa’nın gururu oldu.

Brüksel’in en büyük sanat organizasyonlarının yapıldığı Brüksel Güzel Sanatlar Merkezi Resital Salonu’nda düzenlenen törende ödülünü alan Yıldız, yarışmaya uzun süredir hazırlandığını ifade ederek desteklerinden dolayı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür etti.

Küçük piyanist Yıldız’ı makamında ağırlayan Dündar, “Eylül Eda Yıldız, katıldığı ilk uluslararası yarışmadan birincilikle döndü. Kızımız, 26 ülkeden 200’ün üstünde yarışmacının katımıyla gerçekleştirilen “Brüksel Grand Prize Virtiuoso 2018” Uluslararası Müzik Yarışması’nda sadece ilçemize değil, ülkemize büyük bir gurur yaşattı. Elde ettiği başarı sonrasında da  mutluluğunu bizlerle paylaştı. Ben de Eylül kızımızı bir kez daha tebrik ediyor, eğitim ve müzik hayatında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :