test
x

Engelsiz Koro’dan Müzik Ziyafeti

  Yazı Boyutu - 14 +

Osmangazi Belediyesi, 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlediği etkinlik ile Osmangazi Belediyesi Engelliler Bakım Merkezi’nde eğitim gören engelli çocuklara ve ailelerine unutulmaz bir akşam yaşattı.

Osmangazi Belediyesi, engelli bireylerin 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası’nı en güzel şekilde geçirmelerini sağlamak adına etkinliklerini sürdürüyor. Osmangazi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından Sukaypark’ta düzenlenen etkinlikte, bir araya gelen engelli çocuklar ve aileleri ilk olarak yemek yedi. Daha sonra Osmangazi Belediyesi Engelli Bakım Merkezi’nde yıl boyunca müzik eğitimi alan engelli bireylerden oluşan Engelsiz Koro, solo ve koro olarak söylediği şarkılarla davetlilere müzik ziyafeti sundu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, sadece bir hafta değil her gün engelli vatandaşların yanında olduklarını ifade ederek, “Sosyal belediyecilik alanında yapmış olduğumuz faaliyetlerle Türkiye’de öne çıkan bir belediyeyiz. Sadece Osmangazi’ye değil tüm Bursa’ya hitap eden OBAM merkezimiz her gün 70 engelli çocuğumuza, hem eğlenip hem de becerilerini geliştirdiği bir ortamı sunuyor. OBAM’daki tecrübemiz bizlerin daha geniş kitlelere hizmet vermemiz ve projelerimizi geliştirmemiz açısından ön adım oldu. İçerisinde huzur evi, alzheimer hastaları için günlük bakım evi ve engelli çocuklar için bakım merkezinin yer alacağı Kaliteli Yaşam Merkezi’nin inşaatı devam ediyor. Her yıl Engelliler Haftası kapsamında düzenlemiş olduğumuz uçurtma şenliği, lunapark gezisi, engelliler korosu konseri ve çeşitli gezilerle bu özel haftayı dolu dolu geçiriyoruz. Sizlerin desteği ile bu etkinlikleri gerçekleştiriyor, Kaliteli Yaşam Merkezi ile de Türkiye’de diğer belediyelerin önünü açmayı hedefliyoruz’’ dedi.

Etkinliğe katılan AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun ise ‘‘Hem engelli kardeşlerimizi hem de ailelerini düşünerek hizmetlerini sunan, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak adına örnek çalışmalara imza atan Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Etkinlik sonunda Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, engelli çocuklara ve ailelerine hediyeler dağıtırken, AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun da, ‘‘Dünyaya Elimizi Uzatıyoruz’’ projesi kapsamında OBAM üyelerinin yaptığı bardakları anneler günü dolayısıyla vatandaşlara hediye etti.

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :