test
x

Dündar, “Köylerimiz Artık Cazibe Merkezi”

  Yazı Boyutu - 14 +

Osmangazi Belediyesi’nin ‘Her Köye Park’ projesi kapsamında Uludağ eteklerinde yer alan Hüseyinalan Mahallesi’nde yapılan çocuk oyun parkı, oturma alanı, futbol ve basketbol sahaları, hizmete açıldı.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Hüseyinalan Mahallesi’nde geleneksel olarak düzenlenen pilav günü etkinliğine katıldı. Geniş katılım ile gerçekleştirilen etkinlik Bursa Müftüsü Mehmet Emin Ay tarafından okunan dualar ile başlarken, Kur’an-ı Kerim ve ilahilerin okunmasıyla devam etti. Pilav günü etkinliğine katılarak Hüseyinalan sakinlerini yalnız bırakmayan Başkan Dündar, ‘Her Köye Park’ projesi kapsamında yapımı tamamlanan çocuk oyun parkı, oturma alanı, futbol ve basketbol sahalarını da mahallenin hizmetine sundu.

 

DÜNDAR: ARTIK KENTTEN KÖYE GÖÇ VAR

 

Yaptığı konuşmada, merkezden en uç noktalara kadar Osmangazi’nin 136 mahallesinin tamamına hizmet götürdüklerini ve yapılan yatırımlar ile köyden kente göçü geri çevirdiklerini ifade eden Başkan Dündar, “2014 yılında çıkan Bütünşehir Yasası ile birlikte köylerimiz mahalle statüsüne geçerek bizim sorumluluk alanımıza girdi. Biz, 2009-2014 döneminde de sorumluluk alanımızda olmamasına rağmen köylerimize hizmet götürdük. Mahalle statüsüne geçip belediyemize bağlanmasının ardından da köylerimizi tek tek dolaşarak ihtiyaçlarını tespit ettik. Eksiklikleri giderdik ve yaptığımız yatırımlarla köylerimizi yaşamak için cazip yerler haline getirdik. Her köyümüze park ve spor tesisi yapıyoruz. Hüseyinalan Mahallemize de oturma alanı, futbol sahası, basketbol sahası, fitness ve oyun alanı oluşturduk. Ayrıca Hüseyinalan Köyü Cami çevre düzenlemesi yapıldı. Bizlere düşen bu hizmetleri getirmek. Vatandaşlarımızın görevi ise mahallelerine ve bu hizmetlere sahip çıkmak” dedi.

 

DÜNDAR: SADECE TÜRKİYE DÜNYADAKİ ZULME DUR DİYOR

 

Başkan Dündar, son dönemde ülkemizde yaşanan terör olaylarına da değinerek hayatını kaybeden tüm vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi. Gaziantep’ye yaşanan hain saldırıdan dolayı büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Başkan Dündar, “Bu ülkenin birliğine, dirliğine, bütünlüğüne ve bayrağına bir kast var. 15 Temmuz günü milletimiz bir araya gelip kenetlenerek bu kastı defetti. Bundan sonraki süreçte çok güçlü bir duruş sergileyeceğiz . Hep birlikte ülkemizi çok daha iyi yerlere getireceğiz. Ülkemize yapılan saldırıları el birliğiyle defedeceğiz. 1299 yılında ecdadımızın başlattığı, insanlığa hizmet götürme anlayışını günümüzde de devam ettiriyoruz. Bizim, ecdadımız gittiği her yere barış ve huzur götürürken, kendini medeni gösteren batı ise gittiği yerlere kan ve gözyaşı götürmüştür. Zulme dur diyebilen tek ülke Türkiye’dir. Bu sebeptendir ki üzerimize oyunlar oynanıyor. 15 Temmuz’da yaşananlar ile son olarak Gaziantep’te yaşanan saldırı bunun bir sonucudur. Ama bizler, dik duruşumuzla yapılan tüm hainliklerin ve saldırıların üstesinden geleceğiz” diye konuştu.

 

Konuşmasının ardından hizmete açılan park ve spor sahalarını gezen Başkan Dündar, hem pilav günü etkinliğinin hem de yapılan hizmetlerin mahalle sakinleri için hayırlı olmasını diledi.

 

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :