test
x

Başkan Dündar’a En Tatlı Ziyaret

  Yazı Boyutu - 14 +

Bursa Tüm Aşçılar Derneği (BUTAD) Başkanı Bülent Çalışkan ve derneğe üye aşçılar Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti. Aşçılar, ziyarette Başkan Dündar’a Bursa'ya özgü lezzetlerden biri olan süt helvası ikram etti.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, makamında ağırladığı Bursa Tüm Aşçılar Derneği üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Bursa’da iki yıldır Ulusal Gastronomi Festivali düzenlediklerini ve bu yıl üçüncüsünü düzenleyecekleri festivali Osmangazi sınırları içerisinde gerçekleştirmek istediklerini belirten BUTAD Başkanı Bülent Çalışkan, “Bursa’nın yemek kültürü ve mutfağı çok zengin. Bunu biz biliyoruz ve ulusal ve uluslararası alanda da bilinmesi için çalışıyoruz. Bu festival Türkiye ve dünya gastronomi sektörüne yeni şefler kazandırırken Türk mutfağının da daha çok tanınmasını sağlıyor. Bu yıl ki festivalde özellikle Bursa’ya özgü ürünler ile yapılan yemeklere ağırlık vereceğiz” dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, Bursa’yı tanıtma noktasında çeşitli faaliyetler düzenlediklerini, bu yöndeki faaliyetleri de desteklediklerini ifade ederek, “Bursa’nın tarihi ve kültürü kadar mutfağı da köklü ve geniş. Bu anlamda da şehrimizi tanıtmak için üzerimize ne düşüyorsa yapmaya çalışıyoruz. BUTAD tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan Ulusal Gastronomi Festivali için de gerekli destekleri sağlayacağız” diye konuştu.

Başkan Dündar’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini sunan Bursa Tüm Aşçılar Derneği üyeleri, ziyaret sonunda Başkan Dündar’a süt helvası ikram etti.

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :