test
x

Abdal Murat Camii Hak Ettiği Değere Kavuştu

  Yazı Boyutu - 14 +

Osmangazi Belediyesi, yapmış olduğu çevre düzenleme çalışması ile Abdal Murat Camii’ni hak ettiği değere kavuşturdu. Çevre düzenleme çalışmaları kapsamında bölgeye çocuk parkı inşa edip, oturma grupları da ekleyen Osmangazi Belediyesi, mahalleye yeni bir sosyal donatı alanı kazandırmış oldu.

 

Osmangazi Belediyesi, Alacahırka Mahallesi’nde bulunan Abdal Murat Camii’nin çevresinin düzenlenmesi adına başlattığı çalışmaları tamamladı. Yürütülen çalışmalar kapsamında cami bahçesinin ortasında yer alan şadırvan kaldırıldı ve yerine caminin yanına daha kullanışlı yeni bir abdesthane inşa edildi. Şadırvanın kaldırılmasının ardından yaklaşık 2 bin metrekare alana sahip cami bahçesinin zemin kaplaması yenilendi. Oturma grupları yerleştirilen bahçenin alt bölümünde çocuk parkı oluşturuldu. Yapılan çalışmalarla hem camiye modern bir görünüm kazandırıldı hem de bölgenin çehresini değiştiren ve mahalleye nefes aldıran yeni bir meydan kazandırıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Abdal Murat Camii’nde öğle namazını eda ettikten sonra cami derneği tarafından düzenlenen aşure dağıtımına katıldı. Cami bahçesini gezerek biten çalışmaları da inceleyen Başkan Dündar, “136 mahallemizde merkezden en uç noktaya kadar giderek vatandaşlarımızın ihtiyaçların cevap vermeye çalışıyoruz. Abdal Murat Cami çevresinin uzun yıllardır bakıma ihtiyacı vardı. Mahalle sakinlerinden gelen talep doğrultusunda başlattığımız çevre düzenleme çalışması ile burasını daha güzel ve kullanışlı hale getirdik. Zemin kaplaması, abdesthane, oturma grupları ve çocuk parkıyla birlikte cami bahçesi mahalle meydanı hüviyetine büründü. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi. 

Başkan Dündar, Osmangazi ve Bursa’nın tarihi eserlerini ve değerlerini ayağa kaldırdıklarını ifade ederek, “Geçmişimizi geleceğe aktarıyoruz. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde çalışmaları bitirdik. Şuanda tanıtım ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Müzede Bursa’nın fethi, panoramik resim ile tasvir ediliyor. Bu resimde Bursa’nın fethinde önemli katkıları olan Abdal Murad’ın dergahı da yer alıyor. Burası eski Bursa’nın mahalleleri. Bu tarihi mahallemize yeni bir meydan ve çocuk parkı kazandırmak için geçtiğimiz aylarda çalışma başlattık. Vatandaşlarımız hizmetlerin en güzellerine layık. Bizler de bu düşünce ve halkımızdan aldığımız güç ile hizmetlerimizi yapıyoruz” diye konuştu.

 Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 

E-Bülten Aboneliği
E-Mail Adresiniz :